Niestety, Twoja przeglądarka jest za stara i może niepoprawnie wyświetlać nasz nowoczesny serwis. Sugerujemy zainstalowanie jednej z nowoczesnych przeglądarek:

Zamknij

Maciej Adamkiewicz
Prezes Zarządu Adamed Pharma S.A.

Posiada specjalizację z chirurgii. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Meno i Andropauzy. Na swoim koncie ma wystąpienia na międzynarodowych konferencjach medycznych (m.in. na Międzynarodowej Konferencji Uroginekologicznej w Melbourne), a także publikacje w krajowej i światowej prasie medycznej - International Uroginecology Journal. Od 2000 roku pełni w Grupie Adamed funkcję Prezesa Zarządu, kładąc ogromny nacisk na rozwój badań nad poszukiwaniem innowacyjnych leków. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz
Dyrektor Generalny Grupy Adamed

Doktor nauk medycznych, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz The Stockholm School of Economics Executive Educations. Posiada specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Karierę zawodową rozpoczęła w Klinice Endokrynologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Z Adamedem związana od początku istnienia firmy. Jako Dyrektor Medyczny była odpowiedzialna m.in. za utworzenie działu badawczo-rozwojowego oraz zainicjowanie badań nad nowymi lekami. Brała również udział w tworzeniu jednego z pierwszych w Polsce konsorcjów naukowo-przemysłowych. Od 2006 roku nieprzerwanie zarządza firmą Adamed. W 2010 r. z sukcesem przeprowadziła akwizycję Pabianickich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. oraz spółki Agropharm (obecnie Adamed Consumer Healthcare), co w efekcie doprowadziło do utworzenia Grupy Adamed. Małgorzata Adamkiewicz jest Członkiem Światowego Towarzystwa Endokrynologicznego. Swoje osiągnięcia w dziedzinie medycyny prezentowała na konferencjach w Polsce oraz na międzynarodowych zjazdach endokrynologicznych. Z jej inicjatywy powstało jedno z najnowocześniejszych w Polsce centrów konferencyjno-szkoleniowych - Narvil pod Warszawą. Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu, członek Business Centre Club, Kapituły Biznesu przy Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Konwentu Politechniki Warszawskiej na lata 2016-2020. Jest promotorką polskiej przedsiębiorczości oraz rozwoju gospodarki poprzez innowacje – w ciągu 15 lat Adamed przeznaczył na działalność badawczo-rozwojową 900 mln zł. Małgorzata Adamkiewicz jest również Prezesem Fundacji Grupy Adamed powołanej w celu wspierania działalności naukowej i oświatowej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych, a także z zakresu B+R. Jednym z kluczowych zadań Fundacji jest rozwój utalentowanej młodzieży uczestniczącej w programie naukowo-edukacyjnym ADAMED SmartUP. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Michał Wieczorek
Dyrektor Handlowy Grupy Adamed.
Członek Zarządu Adamed Sp. z o.o.
oraz Adamed Consumer Healthcare S.A.

Specjalista w dziedzinie sprzedaży i marketingu, absolwent MBA w Maastricht School of Management w Holandii oraz Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu. Posiada ponad czternastoletnie doświadczenie zawodowe w branży farmaceutycznej. Karierę zawodową rozpoczął w Eli Lilly, następnie jako Product & Sales Manager z Solvay Pharma Polska oraz jako Dyrektor Marketingu i Dyrektor Działu Lecznictwa Otwartego z firmą LEK-AM Sp. z o.o. Od 2012 roku w Grupie Adamed zajmował stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Rx Polska.

Paweł Roszczyk
Dyrektor Zarządzający Grupy Adamed,
Członek Zarządu Adamed Pharma S.A.,
Adamed sp. z o.o., Adamed Consumer Healthcare S.A. oraz Pabianickich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A.

Przez ostatnie 16 lat był związany z bankowością inwestycyjną, gdzie zajmował się doradztwem w obszarze pozyskania kapitału dla przedsiębiorstw, wprowadzania spółek polskich i zagranicznych do notowań na GPW oraz transakcji fuzji i przejęć. Pracował w Domu Maklerskim CDM Pekao S.A., a po nabyciu przez Grupę UniCredit niemieckiego banku HVB, w UniCredit CAIB Poland S.A., na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w Pionie Bankowości Inwestycyjnej. Pracował dla akcjonariuszy i zarządów wiodących w swoich branżach spółek, m.in. takich jak: Netia, Globe Trade Centre, TVN, Cyfrowy Polsat, Dom Development, Mercor, Ferro, Tracktec, Adamed. Doradzał w procesach prywatyzacji, m.in. Banku Pekao, Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Tauron Polska Energia oraz Polskiej Grupy Energetycznej.

Maciej Mikucki
Dyrektor Finansowy Grupy Adamed
Członek Zarządu Adamed Sp. z o.o., Adamed Consumer Healthcare S.A oraz Pabianickich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A.

Absolwent Głównej Szkoły Handlowej w Warszawie. Przez większą część kariery pracował dla takich firm jak: The Coca-Cola Company (Węgry, Polska i Australia), Seagram (Czechy, Polska) czy Ipsos (Europa Centralna i Afryka). Przed dołączeniem do Adamed, w latach 2008-2012 pełnił funkcję Dyrektora Finansowego Grupy Teva Polska, a od 2013 roku dyrektora odpowiedzialnego za obszar finansów w Teva w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Posiada doświadczenie w zarządzaniu na szczeblu regionalnym, jak i pracy lokalnej oraz doświadczenie w procesach restrukturyzacji i rozwoju biznesu zdobyte w sektorze farmaceutycznym, FMCG, B2B oraz konsultingu.

Bartłomiej Rodawski
Dyrektor Operacyjny Grupy Adamed,
Członek Zarządu Pabianickich Zakładów
Farmaceutycznych Polfa S.A.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie w 2002 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, broniąc dysertacji z zakresu strategicznego zarządzania łańcuchami dostaw. Doświadczony menedżer, związany z branżą farmaceutyczną od 2003 roku. W swojej karierze prowadził projekty analityczne, szkoleniowe i wdrożeniowe, m.in. we współpracy z producentami leków: Bayer, Baxer, Biofarm, GSK, Jelfa, Polpharma oraz hurtownikami PGF, Neuca, Farmacol. Z Grupą Adamed związany od 2009 roku. W tym czasie wspólnie z menedżerami zaimplementował m.in. system wskaźników operacyjnych, proces S&OP oraz unikalny w skali polskiej farmacji proces współpracy z kluczowymi hurtownikami na bazie koncepcji VMI. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w innych branżach, przygotowując analizy i prowadząc projekty usprawniające na rzecz takich firm jak: DB_SCHENKER, CAT czy też Raiffeisen Bank. Stypendysta rządu brytyjskiego z zakresu Planowania i Analizy Projektów na Uniwersytecie Bradford. Autor kilkunastu artykułów dotyczących zarządzania łańcuchem dostaw w farmacji oraz raportu: „Zarządzanie łańcuchami dostaw w sektorze farmaceutycznym w Polsce w 2008 roku”, opublikowanym przez PMR Institute.

Chcesz używać pełnej wersji systemu?
Tak Nie