Z początkiem kwietnia wystartował nabór do jesiennej edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE. Firma Adamed po raz kolejny wesprze najbardziej innowacyjne startupy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej i pomoże otworzyć im drzwi do sukcesu.

Udział w rekrutacji mogą wziąć startupy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Około 25 najlepszych, wyłonionych do udziału w programie, przejdzie kompleksowy, trzymiesięczny proces akceleracji, otrzyma dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie nawet do 200 tysięcy złotych, a także zyska szansę na nawiązanie komercyjnej współpracy z czołowymi polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami.

„Od lat przykładamy wielką wagę do innowacji, stąd cieszymy się, że jako Adamed możemy wspierać naszym doświadczeniem i wiedzą firmy, które dopiero wchodzą na rynek. To ważne, żeby zespoły na początku swojej biznesowej drogi, mogły czerpać inspirację od doświadczonych przedsiębiorców. Nie chodzi tu tylko o kwestie finansowe, ale wiedzę na temat prowadzenia biznesu. Bycie Partnerem tego typu projektów daje nam również cenną możliwość poznania środowiska startup-ów technologicznych i medycznych” – komentuje Larysa Żuchowska, Kierownik  ds. Komunikacji Zewnętrznej Adamedu.

Organizatorem programu jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, która zrealizowała dotychczas pięć edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. MIT Enterprise Forum CEE jest częścią globalnej sieci MIT Enterprise Forum, afiliowanej z najlepszą na świecie uczelnią technologiczną - Massachusetts Institute of Technology

 

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie: http://mitefpoland.org/