Nazwa

Cefalgin, 250 mg + 150 mg + 50 mg, tabletki. Lek przeciwbólowy.

Nazwa powrzechnie stosowana substancji czynnej

Paracetamolum, Propyhenazonum, Coffeinum.

Dawka substancji czynnej lub stężenie substancji czynnej

1 tabletka zawiera250 mg paracetamolu (Paracetamolum), 150 mg propyfenazonu (Propyphenazonum) i 50 mg kofeiny (Coffeinum).

Postać farmaceutyczna

Tabletka.

Wskazania do stosowania

Bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle, gorączka. 

Przeciwwskazania 

Nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek składnik produktu, nadwrażliwość na pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol), ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek, zmiany w obrazie krwi obwodowej jak niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, ostra porfiria wątrobowa, choroba alkoholowa.  

Opakowanie 

10 tabletek. 

Podmiot odpowiedzialny 

Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5, 95-200 Pabianice. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.