Maciej Adamkiewicz

Prezes Zarządu Adamed Pharma S.A.
Maciej Adamkiewicz

Prezes Zarządu Adamed Pharma S.A.Posiada specjalizację z chirurgii. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Meno i Andropauzy. Na swoim koncie ma wystąpienia na międzynarodowych konferencjach medycznych (m.in. na Międzynarodowej Konferencji Uroginekologicznej w Melbourne), a także publikacje w krajowej i światowej prasie medycznej - International Uroginecology Journal. Od 2000 roku pełni w firmie Adamed funkcję Prezesa Zarządu, kładąc ogromny nacisk na rozwój badań nad poszukiwaniem innowacyjnych leków. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz

Wiceprezes Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Generalny
dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz

Wiceprezes Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Generalny
Doktor nauk medycznych, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz The Stockholm School of Economics Executive Educations. Posiada specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Karierę zawodową rozpoczęła w Klinice Endokrynologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Z Adamedem związana od początku istnienia firmy. Jako Dyrektor Medyczny była odpowiedzialna m.in. za utworzenie działu badawczo-rozwojowego oraz zainicjowanie badań nad nowymi lekami. Brała również udział w tworzeniu jednego z pierwszych w Polsce konsorcjów naukowo-przemysłowych. Od 2006 roku nieprzerwanie zarządza firmą Adamed. W 2010 r. z sukcesem przeprowadziła akwizycję Pabianickich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. oraz spółki Agropharm, obecnie funkcjonujących jako Adamed Pharma S.A.
Małgorzata Adamkiewicz jest Członkiem Światowego Towarzystwa Endokrynologicznego. Swoje osiągnięcia w dziedzinie medycyny prezentowała na konferencjach w Polsce oraz na międzynarodowych zjazdach endokrynologicznych. Z jej inicjatywy powstało jedno z najnowocześniejszych w Polsce centrów konferencyjno-szkoleniowych – Narvil pod Warszawą. Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu, członek Business Centre Club, Kapituły Biznesu przy Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Rady Uczelni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Jest promotorką polskiej przedsiębiorczości oraz rozwoju gospodarki poprzez innowacje – od 2001 r. Adamed przeznaczył na działalność badawczo-rozwojową i inwestycje 1,2 mld zł. Małgorzata Adamkiewicz jest również Prezesem Fundacji Grupy Adamed powołanej w celu wspierania działalności naukowej i oświatowej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych, a także z zakresu B+R. Jednym z kluczowych zadań Fundacji jest rozwój utalentowanej młodzieży uczestniczącej w programie naukowo-edukacyjnym ADAMED SmartUP. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
PAWEŁ ROSZCZYK

Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Zarządzający
PAWEŁ ROSZCZYK

Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Zarządzający
Przez ostatnie 16 lat był związany z bankowością inwestycyjną, gdzie zajmował się doradztwem w obszarze pozyskania kapitału dla przedsiębiorstw, wprowadzania spółek polskich i zagranicznych do notowań na GPW oraz transakcji fuzji i przejęć. Pracował w Domu Maklerskim CDM Pekao S.A., a po nabyciu przez Grupę UniCredit niemieckiego banku HVB, w UniCredit CAIB Poland S.A., na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w Pionie Bankowości Inwestycyjnej. Pracował dla akcjonariuszy i zarządów wiodących w swoich branżach spółek, m.in. takich jak: Netia, Globe Trade Centre, TVN, Cyfrowy Polsat, Dom Development, Mercor, Ferro, Tracktec, Adamed. Doradzał w procesach prywatyzacji, m.in. Banku Pekao, Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Tauron Polska Energia oraz Polskiej Grupy Energetycznej.
Tomasz Podgórski

Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Finansowy
Tomasz Podgórski

Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Finansowy

Ukończył Szkołę Główną Handlową, gdzie zdobył wiedzę w obszarze finansów i bankowości, jest również absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz posiadaczem Undergraduate Diploma z Uniwersytetu Cambridge w dziedzinie prawa angielskiego i unijnego. Przez 12 lat był związany z wiodącymi bankami inwestycyjnymi, takimi jak: Rothschild, BNP Paribas i UniCredit CAIB, gdzie zajmował się transakcjami typu M&A w obszarze ochrony zdrowia, farmacji i dóbr konsumpcyjnych. Jako Dyrektor Finansowy Grupy Adamed jest odpowiedzialny za: kształtowanie i realizację strategii finansowej i międzynarodowej oraz efektywne zarządzanie podległymi obszarami, takimi jak: Kontroling Komercyjny, Kontroling Centrum Produkcyjno-Logistycznego i R&D, Kontroling Finansowy, Departament Zarządzania Płynnością, Departament Usług Księgowych, Departament Zakupów i Inwestycji, Departament IT oraz kwestie podatkowe działalności farmaceutycznej.
TOMASZ KRZAK

Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich
TOMASZ KRZAK

Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich
Posiada ponad 15 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, zdobyte w polskich i międzynarodowych organizacjach. Swoją odpowiedzialnością obejmował min. za Polskę, rynki Europy Wschodniej, jak również kraje bałtyckie. Karierę zawodową w obszarze HR rozpoczął w Fabryce Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA., gdzie w 2003 roku wspólnie z zarządem wprowadzał spółkę na giełdę papierów wartościowych. W latach 2005 – 2011 jako Dyrektor Personalny był odpowiedzialny za zarządzanie procesem zmian oraz relacje z partnerem społecznym w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym Fresenius Kabi - liderze w zakresie terapii płynowej i żywienia klinicznego. Następnie do 2013 roku pracował w Grupie L’OREAL na stanowisku Dyrektora Personalnego. W Grupie Adamed od początku 2014 roku pełni funkcję dyrektora odpowiedzialnego za sektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Od kilku lat z powodzeniem tworzy oraz wdraża systemowe rozwiązania związane z zarządzaniem kompetencjami, potencjałem pracowników, pełni rolę mentora w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, doradza zarządowi w zakresie projektowania strategii organizacji. Od stycznia 2017 roku jest Członkiem Zarządu Adamed Sp. z o.o., Adamed Consumer Healthcare S.A i w Polfa Pabianice.
DR N. EKON. BARTŁOMIEJ RODAWSKI

Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Operacyjny
DR N. EKON. BARTŁOMIEJ RODAWSKI

Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Operacyjny
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie w 2002 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, broniąc dysertacji z zakresu strategicznego zarządzania łańcuchami dostaw. Doświadczony menedżer, związany z branżą farmaceutyczną od 2003 roku. W swojej karierze prowadził projekty analityczne, szkoleniowe i wdrożeniowe, m.in. we współpracy z producentami leków: Bayer, Baxer, Biofarm, GSK, Jelfa, Polpharma oraz hurtownikami PGF, Neuca, Farmacol. Z Grupą Adamed związany od 2009 roku. W tym czasie wspólnie z menedżerami zaimplementował m.in. system wskaźników operacyjnych, proces S&OP oraz unikalny w skali polskiej farmacji proces współpracy z kluczowymi hurtownikami na bazie koncepcji VMI. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w innych branżach, przygotowując analizy i prowadząc projekty usprawniające na rzecz takich firm jak: DB_SCHENKER, CAT czy też Raiffeisen Bank. Stypendysta rządu brytyjskiego z zakresu Planowania i Analizy Projektów na Uniwersytecie Bradford. Autor kilkunastu artykułów dotyczących zarządzania łańcuchem dostaw w farmacji oraz raportu: „Zarządzanie łańcuchami dostaw w sektorze farmaceutycznym w Polsce w 2008 roku”, opublikowanym przez PMR Institute.